دستگاه لیزر گیاه آبوتیلن

نامهای رایج : روسلیا , روسیلیا , رسلیا , دستگاه لیزر مرجانی , گیاه ترقه , زلف عروس

( این گیاه را با دستگاه لیزر مرجان ( euphorbia ) غلط نگیرید . )

نام ان دستگاه لیزر یسی &# پیاز دستگاه لیزر لاله واژگون , firecracker plant , coral plant , coral fountain , coralblow and fountain plant , Russelia juncea

نام علمی : RUSSELIA EQUISETIFORMIS

خانواده : SCROPHULARIACEAE دستگاه لیزر میمونیان

رنگ دستگاه لیزر : این دستگاه لیزر ها به رنگهای قرمز , نارنجی رنگ , زرد رنگ , کرم و سپید رنگ می‌باشند .

شکل دستگاه لیزر : بعداز سپری شد سال نخستین شروع به دستگاه لیزر دادن میکند , این دستگاه لیزر ها زیاد زیبا و مشابه لوله سرخ رنگ هستند و عمر طولانی دارا‌هستند .

میوه :

اندازه حد عمده : این درختچه زیبا ساقه های بسیار زیادی داردکه باریک و نی مثل میباشند و تا 1 . 5 متر رشد می کنند .

فصل دستگاه لیزر دهی : از بهار تا پاییز

خاستگاه و موطن گیاه : مکزیک

توضیحات در باب گیاه و موقعیت مراقبت آن :

روسلیا به صورت طبیعی از جنوب گواتمالا تا مکزیک پرورش می نماید . اسم روسلیا Russelia توسط دانشمند هلندی بارون نیکولاس فون ( 1727 – 1817 ) به افتخار طبیعت شناس اسکاتلندی , الکساندر راسل ( 1715 – 1768 ) به این گیاه داده شد و واژه و کلمه EQUISETIFORMIS در نام آن در معنای , مانند دم اسب , ( در اشاره به شباهت دوچندان این گیاه به دم اسب ) به آن داده شده‌است .

شاخه های روسلیا بلند و لاغر و در آستانه راست قامت و پس از رویش به نظیر آبشار به پایین معلق میگردند و ارتفاع این شاخه ها به 1 . 2 تا 1 . 5 متر می رسد . به خیر می توان این دستگاه لیزر زیبا را در خانه و یا این که در یک پاسیو و یا این که به صورت آویز در یک دستگاه لیزر دان و یا به طور قایم با استفاده از یک چوب بست حفظ نمود .

دستگاه لیزر مرجانی به علت دستگاه لیزر های زیبا و با دوامی که دارااست گیاه زینتی محبوبی به شمار می آید و مناسب برای سبدهای دستگاه لیزر , کاشتن بر راز دیوارها و فضاهای خالی دستگاه لیزر شن میباشد .
این گیاه به فضای متعددی نیاز دارااست و در‌حالتی که راز دیوار کاشته شود کل دیوار را لبریز می نماید و فضای بسیار زیبایی بوجود می‌آورد .

این گیاه دستگاه لیزر های کوچک قرمز‌رنگ داراست و آن را میتوانید در طول سال در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری رویش اعطا کرد .

خاک دلخواه :

خاک ماسه ای , شنی , لومی مرطوب و خوب زهکشی شده . این گیاه امکان رشد در خاکهای فقیر را هم داراست .

روشهای ازدیاد و نشر :

برای انتشار روسلیا قلمه های نصفه خشبی گرفته شده از ساقه های این گیاه را در موقعیت گرم و مرطوب ( دمای حدود 30 جايگاه سانتیگراد ) بکارید .
تکثیر این گیاه به رویکرد های تقسیم پاجوش و تقسیم بوته هم متداول است .

نیاز های نوری :

آفتاب بدون نقص و یا نیم سایه برای روسلیا ایده آل است اما به خیر در سایه بدون نقص هم رشد می کند که درین حالت با کاهش دستگاه لیزر دهی همپا خواهد بود .

دما و آب و هوای ایده آل :

دستگاه لیزر مرجانی در آب و هوای گرم پرورش می نماید و به هیچ وجه تحمل سوزوسرما را ندارد . از فصل بهار تا فصل‌پاییز خارج از منزل و در تمام ارتفاع سال در باطن خانه می قدرت از این دستگاه لیزر زیبا لذت موفقیت . دمای فی مابین 21 تا 46 سکو برای آن مطلوب است . ما دمای 6 – جايگاه سانتیگراد را تحمل می کند و در زمستانهای سرد و درطول روز های یخبندان می اقتدار آن را همانند یک گیاه آپارتمانی داخلی مراقبت نمود .

کاربردها :

گیاه مرجان منبع شیره و شهد برای پروانه ها و مرغ های مگس خوار است . و در فضای سبز و به عنوان یک گیاه پوششی یا آویز دوچندان دلخواه است .

خاصیت دارویی و درمانی :

طریقه مصرف :

کود دهی :

بهتر است در اواخر فصل‌زمستان و یا این که اوایل بهار به گیاه کود داده شود .

هرس :

بعداز انتها دستگاه لیزر دهی و در آخرها زمستان سر شاخه ها را انقطاع فرمایید و بعضی شاخه های کهن در حدود زمین را ببرید .

آبیاری :


هنگامی که تازه کاشته شده به آب پاشی بسیار نیاز داراست اما بعد از آن به آب پاشی میانگین نیاز دارد اما در کل آب پاشی به طور منظم باشد و اذن ندهید که خاک خشک شود .

آفات و بیماریها و عوارض :

دستگاه لیزر مرجانی ( روسلیا ) , گیاهی نسبتا مقاوم است و آفات یا این که بیماری خاصی تهدیدش نمیکند .

اشکال نوع ها :